Αθλητισμός

Ισοπαλία χωρίς τέρματα στη Νέα Σμύρνη για Πανιώνιο και Κέρκυρα

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Πανιώνιο και την Κέρκυρα με τους φιλοξενούμενους να είναι ελαφρώς καλύτεροι στο πρώτο μέρος και τους γηπεδούχους να πιέζουν στο δεύτερο, ειδικά μετά την αποβολή του Γκόμεζ στο 70ο λεπτό.

Η Κέρκυρα μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι προσπαθώντας να αιφνιδιάσει τον Πανιώνιο, ο οποίος άρχισε να ανεβάζει την απόδοσή του από το 20ο λεπτό και μετά. Ωστόσο κάποια μακρινά σουτ του Μπουμάλ δεν ήταν δυνατόν να απειλήσουν την Κέρκυρα με τον Κουτζαβασίλη να περνά ένα άνετο πρώτο 45ολεπτο.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός ανένηκε. Στο 53’ο Γκαζαριάν σούταρε άστοχα από καλή θέση ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Πανιώνιος απάντησε με τον Μητρόπουλο να μην μπορεί να νικήσει από κοντά τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στο 66′ πάλι ο Γκαζαριάν απείλησε από καλή θέση όμως ο Παπαδόπουλος επενέβη σωτήρια. Από το 70’και μετά οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν με παίκτη λιγότερο λογω αποβολής του Γκόμεζ και ο Πανιώνιος πίεσε ακόμη περισσότερο. Στο 78’έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Γιάννου ενώ απείλησε και στις καθυστερήσεις με τον Μπακασέτα, χωρίς πάντως να αλλάξει το 0-0.

Συνθέσεις
Πανιώνιος: Παπαδόπουλος, Κολοβός, Τασουλής, Μπουμάλ, Μητρόπουλος, Οικονόμου, Ιμπαγάσα, Γιάννου, Ρισβάνης, Κόρμπος, Αργυρόπουλος.
Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Καϊκούτ, Γκαζαριάν, Γκομέζ, Χαβίτο, Ντιμιτρόφσκι, Ανδρεόπουλος, Σιόντης, Ντιόγκο, Λεάλ