Αθλητισμός

Ισοπαλία για την ΑΕΚ 1-1 με τον Απόλλων στη Ριζούπολη – Με 9 παίκτες τελείωσε το ματς η Ενωση

Σε ένα ματς γεμάτο ένταση και χωρίς ρυθμό, Απόλλων Σμύρνης και ΑΕΚ έμειναν στην ισοπαλία 1-1 στο γήπεδο της Ριζούπολης.

Μόλις στο 23ο λεπτό, η ΑΕΚ έμεινε με δέκα παίκτες έπειτα από την αποβολή του Πλατέλλα με δεύτερη κίτρινη κάρτα και έξι λεπτά αργότερα, ο Απόλλων μπήκε μπροστά στο σκορ με κεφαλιά του Κοτσώνη έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Η ΑΕΚ προσπάθησε να πιέσει δίχως επιτυχία όμως και το πρώτο ημίχρονο την βρήκε πίσω στο σκορ.

Με το ξεκίνημα του 2ου μέρους, οι παίκτες του Δέλλα ανέβασαν την απόδοσή τους παρά το γεγονός ότι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο. Οι γηπεδούχοι έχασαν σπουδαία ευκαιρία με τον Ανγκούλο να μην μπορεί να νικήσει τον Ανέστη σε τετ-α-τετ και τελικά η Ένωση έφτασε στην ισοφάριση στο 80ο λεπτό. Ο Χατζηζήσης ανέτρεψε τον Αραβίδη και ο Μάνταλος ευστόχησε για το 1-1. Στο 86′ ο Μπρέσεβιτς με ανάποδο ψαλιδάκι σημάδεψε το δοκάρι ενώ η ΑΕΚ ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 9 παίκτες μετά από αποβολή του Μάνταλου στο 87ο λεπτό.