Αθλητισμός

Ανατροπή και ελπίδες παραμονής για Εργοτέλη – Νίκη 2-1 κόντρα στον Πλατανιά [βίντεο]

Αν και βρέθηκε να χάνει μόλις 22 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του αγώνα, ο Εργοτέλης κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 2-1 επί του Πλατανιά στα Χανιά και να ανασάνει βαθμολογικά.

Ο Γουνδουλάκης σκόραρε πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό αγώνα και ο Πλατανιάς έδειχνε να έχει πετύχει τον απόλυτο αιφνιδιασμό κόντρα στον Εργοτέλη, ο οποίος στα πρώτα 20 λεπτά της αναμέτρησης έδειχνε χαμένος στον αγωνιστικό χώρο.

Σταδιακά ανέβασε την απόδοσή του όμως έπρεπε να περιμένει το τελευταίο 15λεπτο για να πετύχει την ολική ανατροπή. Με κορυφαίο παίκτη τον Γιουσούφ και σκόρερ τους Καλέ και Τζίλα στο 77’και στο 86’αντίστοιχα, η ομάδα του Ηρακλείου έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1.