Αθλητισμός

Χαμός στη Μυτιλήνη – Ο Αναστασιάδης προσπάθησε να πάρει τον ΠΑΟΚ και να φύγει από το γήπεδο

Με το σκορ στο 1-0 υπέρ της Καλλονής και τον ΠΑΟΚ να κυνηγά από το 7ο λεπτό, το παιχνίδι λίγο έλειψε να τιναχθεί στον αέρα. Στο 37ο λεπτό ο διαιτητής της αναμέτρησης Μήτσιος έδειξε την κόκκινη κάρτα στον Κάτσε και ο Αγγελος Αναστασιάδης έδωσε εντολή στην ομάδα να φύγει από το γήπεδο.

Ο διαιτητής δεν έδωσε πεντακάθαρο φάουλ στον παίκτη του ΠΑΟΚ, ο οποίος όπως φάνηκε και από την κάμερα έβρισε χυδαία τον διαιτητή από κοντινή απόσταση. Ο Μήτσιος δίχως να το σκεφτεί του έβγαλε αμέσως την κόκκινη κάρτα και εκείνη την στιγμή ο Αναστασιάδης δίχως να μπορεί να συγκρατήσει τα νεύρα του, τραβούσε τους παίκτες του πάγκου για να αποχωρήσουν από το γήπεδο. Αμέσως κατέβηκαν στον αγωνιστικό χώρο ο Ζήσης Βρύζας και ο πρόεδρος της ομάδας, Ιάκωβος Αγγελίδης, οι οποίοι κατάφεραν να συγκρατήσουν την ομάδα προκειμένου να αποφύγει την τιμωρία. Το ματς για την ώρα εξελίσσεται κανονικά όμως η κατάσταση μυρίζει…μπαρούτι!