Αθλητισμός

Με χατ-τρικ του Αραβίδη η ΑΕΚ 3-0 τον Παναιγιάλειο [βίντεο]

Με μια μικρή διακοπή στο 5ο λεπτό εξαιτίας των ακραίων καιρικών φαινομένων στο Μαρούσι, η ΑΕΚ κατάφερε να επικρατήσει 3-0 στο ματς με τον Παναιγιάλειο έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χρήστο Αραβίδη, ο οποίος σημείωσε και τα τρία τέρματα της Ένωσης.

Επηρεασμένοι οι παίκτες του Τραϊανού Δέλλα από το βαρύ αγωνιστικό χώρο αλλά και από την αναγκαστική διακοπή στο 5ο λεπτό, άργησαν να μπουν στο κλίμα του αγώνα. Ωστόσο από το ημίωρο και μετά πάτησαν γκάζι και έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αραβίδη έφτασαν στο άνετο 3-0.

Ο Ελληνας επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 40′ με  κεφαλιά έπειτα από ασίστ του Μάνταλου, στο 65′ ο Σοϊλέδης με μια εκπληκτική ενέργεια σέρβιρε για τον επιθετικό της ΑΕΚ το δεύτερο γκολ και στο 86′ ο Αραβίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-0 με αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή.