Αθλητισμός

Νίκη 2-1 για τον Ατρόμητο απέναντι στην Κέρκυρα

Ο Ατρόμητος ήταν πιο ουσιαστικός στο Περιστέρι και κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη απέναντι στην Κέρκυρα με σκορ 2-1 κατακτώντας τρεις πολύτιμους βαθμούς στη μάχη που δίνει για να μπει στα πλέι-οφ της Super League.

Οι Περιστεριώτες είχαν τον έλεγχο του αγώνα από το ξεκίνημα και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ νωρίς. Μόλις στο 12ο λεπτό, ο Μαρσελίνιο βρήκε με κεφαλιά τον Ναπολεόνι, ο οποίος με διπλή προσπάθεια άνοιξε το σκορ. Ο Ατρόμητος διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα χάνοντας μια καλή ευκαιρία στο 32’με τον Δημούτσο αλλά και στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Ναπολεόνι. Με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, ο Ούμπινες βρήκε με ωραία σέντρα τον Ναπολεόνι, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Το μόνο που κατάφερε η Κέρκυρα ήταν να μειώσει στο τελικό 2-1 με γκολ του Κόντου στο 66′ έπειτα από λανθασμένη έξοδο του Γκορμπούνοφ.