Αθλητισμός

Ο Ατρόμητος διέσυρε τον ΠΑΟΚ με σκορ 4-0 στο Περιστέρι – Σπουδαίες νίκες για Βέροια και Κέρκυρα

Καλύτερο ντεμπούτο δεν θα μπορούσε να περιμένει ο Νίκος Νιόπλιας στον πάγκο του Ατρομήτου. Η ομάδα του Περιστερίου διέσυρε τον ΠΑΟΚ με σκορ 4-0 με τον Δικέφαλο του βορρά να αποχαιρετά πλέον κάθε ελπίδα για τίτλο.

Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 4-0
Καταιγιστικός ήταν ο Ατρόμητος στο Περιστέρι και επικράτησε 4-0 του ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Νιόπλια άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό με τον Δημούτσο και τρία λεπτά μετά απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα αφού ο Αθανασιάδης είδε τη 2η κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε. Έξι λεπτά μετά την έναρξη του 2ου ημιχρόνου, ο Ούμπιντες διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του ενώ στο 72΄ο Κατσουράνης σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε μέσα σε έντονους πανηγυρισμούς ο Ναπολεόνι στο 77’

Λεβαδειακός-Βέροια 0-2
Mεγάλη νίκη σημείωσε η Βέροια επί του Λεβαδειακού με σκορ 2-0 εκτός έδρας βυθίζοντας ακόμη περισσότερο τους γηπεδούχους στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα. Ο Λεβαδειακός ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα όμως η Βέροια αρχικά άντεξε στην πίεση και προς το τέλος του αγώνα, κατάφερε να πάρει μια σπουδαία νίκη. Στο 84΄ο Μαραγκός με προβολή έπειτα από χτύπημα φάουλ άνοιξε το σκορ ενώ το τελικό 2-0 για τους φιλοξενούμενους σημείωσε ο Καλτσάς στο 89ο λεπτό με δυνατό σουτ.

Κέρκυρα-Καλλονή 2-0
Νίκη ανάσα για την Κέρκυρα εντός έδρας επί της Καλλονής. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και το έργο τους έγινε πιο εύκολο στο 33ο λεπτό, όταν οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Αντέτζο. Στο 55΄ο Καϊκούτ με εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ και στο 76΄ο Ντιόγκο με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2-0.