Αθλητισμός

Περίπατο έκανε η ΑΕΚ – Επικράτησε 4-0 της Ερμιονίδας και περιμένει Ολυμπιακό [βίντεο]

Η ΑΕΚ παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο επικράτησε 4-0 της Ερμιονίδας στο ΟΑΚΑ με τον Τραϊνό Δέλλα να κάνει αλλαγές και να ξεκουράζει σημαντικούς ποδοσφαιριστές ενόψει του επαναληπτικού αγώνα Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό.

Η ΑΕΚ μπήκε δυνατά στο ματς, είχε δοκάρι με τον Ρόβα στο 16ο λεπτό και με σκόρερ τον Ανάκογλου στο 37’έλυσε το γόρδιο δεσμό. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους μάλιστα σημείωσε και δεύτερο τέρμα με τον Ντούνη να εκμεταλλεύεται λάθος της αντίπαλης άμυνας. Στο δεύτερο μέρος, η Ενωση έχασε καλές ευκαιρίες με τον Μάνταλο και τον Κρισάντους για να έρθει ο Αραβίδης στο 64’και να διαμορφώσει το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ντακόλ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.