Αθλητισμός

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου ο Πανιώνιος – Απέκλεισε τη Βέροια

Την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου πήρε ο Πανιώνιος μετά το ισόπαλο 1-1 στη Βέροια. Οι «κυανέρυρθοι» σε ένα κακό παιχνίδι προηγήθηκαν στο 80ο λεπτό με τον Μασούρα με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 84ο λεπτό με τον Καλτσά.

Το 2-1 του αγώνα της Νέας Σμύρνης ήταν τελικά αυτό που έδωσε την πρόκριση στην επόμενη φάση στην ομάδα του Πανιωνίου. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης αν και παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα δεν δυσκολεύτηκε να κρατήσει το μηδέν μέχρι και 10 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα. Στο 80ο λεπτό ο Μασούρας ήταν αυτός που ουσιαστικά εδραίωσε την κυριαρχία των φιλοξενούμενων σκοράροντας για το 1-0 όμως κάπου εκεί αφυπνίστηκε και η Βέροια. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Καλτσά και έψαχναν ένα τέρμα στα τελευταία λεπτά του αγώνα προκειμένου να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση, γκολ που όμως δεν ευτύχησαν να πετύχουν.