Αθλητισμός

Super League: Νίκες για Ατρόμητο, Παναιτωλικό και Βέροια

Με την έδρα να παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο συνεχίστηκε η εμβόλιμη αγωνιστική στην Super League. Ατρόμητος, Παναιτωλικός και Βέροια επικράτησαν των Λεβαδειακού, Πλατανιά και Νίκη Βόλου ενώ ΌΦΗ και Καλλονή έμειναν στο 1-1.

ΟΦΗ-Καλλονή 1-1

Σε ένα ματς με χιτσοκικό φινάλε, ΟΦΗ και Καλλονή έμειναν στην ισοπαλία 1-1. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 70ο λεπτό με πέναλτι του Χουάνμα με τους Κρητικούς να ισοφαρίζουν δύο λεπτά αργότερα με τον Μαρκή και να χάνουν μοναδική ευκαιρία να πάρουν τη νίκη με τον Αντελέγιε να στέλνει την μπάλα άουτ προ κενής εστίας.

Συνθέσεις
ΟΦΗ: Λόρια, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Μπανούσης, Μονιάκης, Πετρόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μερεμπασβίλι, Στάθης, Μακρής, Μιλιάζες
Καλλονή: Χογκ, Αναστασιάδης, Βαλιός, Αντέτζο, Γιορένε, Κεϊτά, Καλτσάς, Τσαμπούρης, Στεβάνοβιτς, Καμαρά, Χουάνμα

Παναιτωλικός-Πλατανιάς 1-0

Ο Παναιτωλικός σημείωσε μια σημαντική νίκη εκμεταλλευόμενος τον παράγοντα έδρα επί του Πλατανιά. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο τελικό 1-0 σημείωσε ο Μπεχεράνο στο 28ο λεπτό με τους Κρητικούς να χάνουν καλές ευκαιρίες στο 2ο ημίχρονο.

Συνθέσεις
Παναιτωλικός:Ράφαελ, Κέβιν, Κούσας, Μπεχαράνο, Άλβες, Κάπελ, Καλογέρης, Γοδόϊ, Μαρτίνες, Μύγας, Ετζενγκέλε.
Πλατανιάς:Ολιμπά, Δημήτρης, Μενδρινός, Μαχαμάτ, Ναζλίδης, Μιλούνοβιτς, Νέπλιακ, Τσουράκης, Ιτούα, Κουλιμπαλί, Τετέ.

Βέροια-Νίκη Βόλου 2-0

Η Βέροια δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της Νίκης Βόλου με σκορ 2-0. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κάμπορα στο 38ο λεπτό και στο 84΄ο Καλτσάς έπειτα από ασίστ του Μπεν δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει εύστοχα τον Δήμιζα.

Συνθέσεις
Βέροια:Καντιμοίρης, Ραούλ Μπράβο, Μαλόν, Αμαραντίδης, Βέρτζος, Καλτσάς, Βάθκεθ, Βεργώνης, Μπεν, Κάμπορα, Μπαργκάν.
Νίκη Βόλου:Δήμιζας, Καρασαλίδης, Τοσυκάνης, Ίβενς, Μαρινάκης, Αργύρης, Αναστασόπουλος, Μουζακίτης, Ροτζέριο, Μαχλελής, Σκούρτης

Ατρόμητος-Λεβαδειακός 1-0

Το γκολ του Παπάζογλου στο 7ο λεπτό ήταν αρκετό για να πάρει ο Ατρόμητος τη νίκη απέναντι στον Λεβαδειακό σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ζίτο στο 69ο λεπτό.

Συνθέσεις
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Πίτου Γκαρσία, Κοντοές, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Μπρίτο, Νάστος, Αγκουαζί, Ούμπιδες, Ναπολεόνι, Παπάζογλου
Λεβαδειακός: Σηφάκης, Σκέμπης, Μάντζιος, Κώτσιος, Γεωργιάδης, Ζίτο, Βούκσεβιτς, Τόμας, Σάντσες, Ορτέγκα, Κονέ