Αθλητισμός

Ξέσπασε ο Ολυμπιακός (5-1) κατά του ΠΑΣ Γιάννινα

Ο Ολυμπιακός πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση επικράτησε 5-1 του ΠΑΣ Γιάννινα και συνέχισε το απόλυτο νικών στην Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι»  πάτησαν γκάζι από νωρίς θέλοντας να μην μπουν σε περιπέτειες απέναντι στην εξαιρετική ομάδα του ΠΑΣ. Ανοιξαν το σκορ με τον Κασάμι στο 31’ και πριν περάσουν δύο λεπτά, διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Φορτούνη. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους μάλιστα ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 3-0 με τον Μποτία.

Στο 2ο μέρος, ο Τζημόπουλος με αυτογκόλ έκανε το 4-0 ενώ ο Ντουρμάζ στο 72’ διαμόρφωσε το 5-0. Το τελικό 5-1 πέτυχε ο Λίλα για τους φιλοξενούμενους στο 86ο λεπτό.

Στη Θεσσαλονίκη, ο Ηρακλής παραχώρησε ισοπαλία 1 -1 στην Σκόντα Ξάνθη. Ο Λουσέρο άνοιξε το σκορ στο 62΄για τους φιλοξενούμενους για να χαρίσει το βαθμό στον «Γηραιό» ο Βέλλιος στο 71ο λεπτό.

Εντυπωσιακή ήταν η Καλλονή απέναντι στον Παναιτωλικό και επικράτησε με σκορ 5-1. Ο Εμιλιάνο σκόραρε στο 10’ για το 10’ ενώ ο Γεωργίου με δύο τέρματα στο 22’ και στο 27’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 34’ ο Αντέχο πέτυχε το 4-0 και ο Μανούσος στο 62’ σκόραρε για το 5-0. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Πάουλο στο 83’.